Седем полезни съвета за бъдещи майки – част 2
Много е важно през деветте месеца младата майка да не се поддава на своите вътрешни страхове и непрекъснато да се информира за това в какъв етап от бременността се намира и какво да очаква през този период. Всъщност най-красивите и запомнящи се моменти на жената са именно през бременността и усещането, че в нас е зародил нов живот, който трябва да пазим и за когото трябва да полагаме нужните грижи.
4. Стресът след раждането
Повечето млади майки, но и татковци, попадат в лапите на страха малко след като тяхното бебе се е появило на бял свят. Те започват да си задават редица въпроси свързани с това как ще се справят с преобличането, храненето и къпането. Ако през деветте месеца от бременността сте събрали нужната ви информация за отглеждането на бебето и разбира се, сте се вслушали в съветите на акушер-гинеколозите, които са ви дали в болницата, няма за какво да се тревожите.
5. Какви шишета да изберем
На пазара има огромно разнообразие и фармацевтите биха могли да ви насочат към най-подходящо шише, според възрастта на детето, както и неговите потребности, затова им се доверете. Бъдете нежни и пипайте бавно и спокойно без притеснения, следвайте инструкциите на акушерите, които са ви дали в болницата, като например режима на хранене на бебето, преваряването на шишетата, подмяната на пелените и къпането на новороденото.
6. Как да му поставим памперс
Хубаво е да си набавите по-качествени и дишащи памперси, с които бебето ви ще се чувства удобно и сухо по-дълго време. Ако за пръв път ви се налага да му смените памперса, след като са ви изписали от болницата, не изпадайте в паника, а следвайте инструкциите на лекарите или пък си пуснете видео, на което да сверите знанията си. Старайте се по-често да сменяте памперсите на бебето, за да не се обрине и подсече. На пазара има огромно разнообразие от пудри и кремове, които биха могли да ви бъдат от полза.
7. Как да изкъпем бебето
Ако се страхувате да го изкъпете, за да не го нараните, просто се успокойте и отново използвайте съветите дадени ви от болницата, като например за по-лесно можете да вземете специална подложка за коритото, върху която вашето бебе ще се чувства удобно, а вие спокойни, че няма то да се нагълта с вода. Пазете главата, пъпчето и ушите на бебето, докато го къпете, най-вече фонтанелата, затова пипайте много нежно и бавно, когато нанасяте шампоан върху косата и тялото му.