Сидни Суини отговори на критиките за фигурата си
Актрисата посвети кратко видео в социалните мрежи, за да отговори подобаващо на хейтърите.
Звездата от ''Еуфория'' се включи в социалните мрежи, за да отговори на хората, които през последните седмици критикуват външния ѝ вид в мрежата. 27-годишната Сидни Суини сподели кратко видео, което започна със стотици обидни скрийншотове, насочени към нея и тялото ѝ. Хейтърите наричаха актрисата по различен начин: от ''прекалено бледа'' и ''непривлекателна'' до ''небрежна'' и ''обикновено дебело американско момиче''. Да им отговори Суини реши не с думи, а с дела - видеото продължава с кадри, на които Сидни се подготвя за ролята на известната боксьорка Кристи Мартин в предстоящия биографичен филм. Актрисата вдига тежести и автомобилни гуми, тренира с въже и бокс на ринга. В секцията с коментари веднага заваляха окуражителни думи от страна на феновете.
Припомняме, че участието си в биографичния филм Суини потвърди още през октомври. В социалните мрежи тя написа:
''През последните няколко месеца съм потънала в подготовка да вдъхна живот на историята на една невероятна жена, истинска шампионка, която се е борила както на ринга, така и извън него. Нейното пътешествие е свидетелство за устойчивост, сила и надежда и за мен е чест да вляза в нейните обувки и да споделя с вас невероятната ѝ история.''
Интересно за актрисата е, че изборът на ролята не е случаен. Самата Сидни се е занимавала с борба и кикбокс от 12 до 19-годишна възраст.
Обществото демонстрира забележителни двойни стандарти, когато става въпрос за физическите трансформации на мъжете и жените актьори за техните роли във филмите и телевизията. Например актьори като Крис Хемсуърт и Майкъл Б. Джордан редовно претърпяват значителни телесни трансформации - често напълняват с интензивни тренировки и диети - които се възхваляват като доказателство за тяхната отдаденост и упорита работа. Мускулестите им тела се възхваляват в медиите и се смятат за съществени за ролите им, което им печели похвали и възхищение от публиката.
За разлика от тях, когато актриси се опитват да направят подобни физически трансформации, те често се сблъскват с остри критики, осъдителни забележки или пък груби подмятания. Например, когато актриси като Бри Ларсън и Гал Гадот се подложиха на силови тренировки, за да се подготвят за тежките си екшън роли съответно в ''Капитан Марвел'' и ''Жената чудо'', някои части от медиите и обществеността реагираха скептично и дори негативно. Вместо да бъдат похвалени за ангажираността си, те бяха посрещнати с опасения за ''напълняване'', а телата им възприемани като ''прекалено мускулести''.
Това несъответствие подчертава културни предразсъдъци, вкоренени в традиционните полови норми, според които мускулатурата при мъжете се свързва със сила и героизъм, докато при жените тя може да се тълкува погрешно като нежелана черта. Вследствие на това жените актриси често се чувстват принудени да се съобразяват с нереалистични стандарти за красота, които дават предимство на стройността на фигурата пред силата. Въпреки усилията, които полагат, за да въплътят и подсилят героините си физически, жените често са подложени на боди шейм, вместо да получат същото уважение, на което се радват колегите им мъже.
Разпространените двойни стандарти в Холивуд засягат не само актьорите в личен план, но и влияят върху обществените възприятия за пола и образа на тялото, като затвърждават вредни стереотипи, които диктуват как трябва да изглеждат и да се държат мъжете и жените в стремежа си към успех в очите на обществото.