Как да разпознаем човек, страдащ от различни видове фобии
Обикновено хората, страдащi от различни видове фобии, на външен вид изглeждат плахи, колебливи и изпълнени с противоречия.
Този човек има склонността винаги да подлага на съмнение истинските намерения на останалите хора и така ги кара да се чувстват неудобно, когато се намират в неговата компания.
Фобията е пряко свързана и с параноидните страхове, които всъщност са нереални и почти винаги подхранвани от нездравата мисъл на индивида. Хората страдащи от най-различни видове фобии, много често се чувстват неразбрани и дори отблъснати от останалите.
Психологическият корен на фобията е пряко свързан с подклаждането на нереален страх, който впоследствие започва да достига наистина значителни размери и при човека, страдащ от фобия, започват да се отключват няколко симптома и те са:
Този човек воден от своите страхове, невинаги успява да довършва задълженията си и обикновено има някакви проблеми на своето работно място. Той напълно изключва възможността да бъде щастлив и да постигне някакъв успех в живота.
Този човек обикновено подхожда почти винаги с огромна доза съмнения в намеренията на хората около себе си. Този човек е по-склонен да се включва към загубени каузи, такива които не биха му донесли никакви материални или духовни ползи.
Често пъти този човек има изблици на гняв, които усърдно маскира под плахата си външност и за които почти винаги държи отговорни хората около себе си. Този човек е изпълнен със съмнения, негативизъм и подхожда скептично към всичко в живота си.
Той има навика да се вманиачава в детайлите и с часове да очаква тази опасност, която всъщност се върти единствено в неговата глава, а в подобни моменти отстрани изглежда напълно блокирал.
Той изпитва силна тревожност, която не успява да обясни с прости думи.
Винаги се стреми да огледа хубаво обстановката и да проучи хората, преди да има какъвто и да е било досег или контакт с тях.
Хората страдащи от фобии, обикновено имат склонността във времето да отключват и нови - благодарение на своето въображение и страховете, които са завладели напълно техния разум.
Тези хора в по-голям процент от случаите и то при тежките форми на фобия са успели, да я отключат още в ранна детска възраст, тъй като са станали жертва на обстоятелствата или на родители, които са ги наказвали редовно, така постепенно те са изгубили своя авторитет в живота и са освободили място в съзнанието си за страховете които са на влезнали с пълна сила и са обладали изцяло техните мисли.
Мозъкът е този важен орган, който отключва всякакви форми на тревожност, фобии, психологически проблеми и разстройства.
Знаете ли, че голям процент от хората страдат от социална фобия и това е една от най-често разпространените фобии, след което са депресията и тревожността.
Едни от най-страшните болести на 21 век са именно болестите обхванали нашия мозък и болестите, свързани пряко с психиката ни. Огромен е процента и на хората страдащи от депресивни състояния и няколко вида тревожност.
Фобията е ирационален страх, който всъщност се отразява на нашето ежедневие и напълно контролира живота ни. На гръцки ''фобос'' означава - страх и паника, но човекът изпитващ страх, определено е съпроводен и от силна тревожност, неадекватност и психологически натиск.
Паническите страхове могат да бъдат отключени почти към всичко – хора, места, предмети, животни, усещания и дори, свързани с интимност и чувства.
Паническото поведение трудно би могло да бъде контролирано и когато един човек изпитва някакъв вид фобия, той става силно разтревожен и неговите усещания са пряко свързани с паника, гняв, страх и ужас - именно от това, което без видима причина е способно да го парализира от страх и да му замъгли ясната преценка за случващото се около него.